Gümüş Göğüs Koruyucu

Merby’s Nursery®

Gümüş Göğüs Koruyucu

1) Gümüş Göğüs Koruyucu Nedir?

Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucu, anne adayları ve emzirme dönemindeki anneler için tasarlanmıştır. Cilde gelebilecek dış temaslara ve giysi kaynaklı baskı ve sürtünmelerde fiziksel bir bariyer oluşturarak kalkan görevi görür. Yara oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda takıldığı süre boyunca gümüş iyonları sayesinde oluşmuş yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur.

Hamilelik ve emzirme döneminde göğüs uçlarında oluşabilecek yara ve çatlakların iyileştirilmesine ve hissedilen acının azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

925 ayar gümüş ürünlerde bakır, nikel, kadmiyum, alüminyum, kurşun, krom veya arsenik gibi ağır metaller içerebilmektedir. Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucu, yapımında yalnızca %99.99 saflıkta gümüş kullanılarak hassasiyet ve titizlikle üretilmiştir. Bu sebeple size ve bebeğinize zarar vermez. Anne sütünün tadına, rengine ve kokusuna etkisi yoktur. Bu sayede bebeğinizi güvenle emzirmeye devam edebilirsiniz. Kullanımı kolay, pratik ve konforludur.

Göğüs çatlakları için sürülen geleneksel ürünlerin aksine gümüş göğüs koruyucu kupaları kullandıktan sonra emzirmeye başlamadan önce göğüs uçlarınızı yıkamaya gerek yoktur.

Orta çağdan günümüze kadar kullanılagelen gümüş göğüs ucu koruyucuların etkinliği bilim insanları tarafından onaylanmıştır. Kullanımı ve faydaları ile yazılmış bir çok makale bulunmaktadır.

2) Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

a) Hamilelikte: Doğuma 2 hafta kala günde 1-2 saat ile başlayıp, gittikçe artan sürelerde kullanılması tavsiye edilir. 

b) Doğum Sonrası: Doğumdan sonra, emzirme aralarında kullanabilirsiniz. Emzirmeden önce başlıkları göğüs ucundan çıkarın ve emzirmeden sonra tekrar göğüs ucuna yerleştirin. sağlayın. Emzirme aralarında ve uyku esnasında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmasını ve cildin kuru kalmasını sağlamalısınız.

c) İleri aşama yaralarda: Değişen deri rengi veya kanama gibi durumlarda kapakların 1-2 saatte bir çıkarılarak göğüs uçlarının havalandırılması 30 dakika-1 saat havalandırılması iyileşme sürecini hızlandırır. Yaralar tamamen iyileşene kadar göğüs uçlarının mümkün olduğunca kuru kalması sağlanmalı, emzirme sonrası kapak içerisinde biriken süt temiz su ile durulanarak kapak kurulanmalıdır.

d) Losyon ve Krem Kullanımı: Gümüş Göğüs Koruyucu ile birlikte başka bir krem veya losyon/yağ kullanılmamalıdır. Bu ürünlerdeki kimyasal içerik gümüş ile etkileşime girmeye eğilimlidir. Kullanılması kaçınılmaz ise, cilt tamamen ürünü emdikten sonra kurulanarak gümüş göğüs koruyucu kullanılabilir. Koruyucu Göğüs Kapaklarını uygulamadan önce Silverbiotics Kolloidal Saf Gümüş Suyu spreyi cilt üzerinde kullanılması etkinliği ciddi oranda artıracaktır.

3) Gümüş Göğüs Koruyucu Neden Kararır? ve Neden Kararması gereklidir?

Gümüş doğası gereği havadaki veya temas ettiği yüzeydeki ve ciltteki oksijen ile tepkimeye girerek kararma veya sararma yapmaya eğilimlidir. Gümüş veya diğer metal takılar kararmanın önlenmesi adına “rodaj” adı verilen işleme tabi tutulur. Bu işlem ürünü RODYUM elementi ile kaplama işlemidir. Cildinizin bu elemente nasıl tepki vereceğini bilmek imkansızdır. Emitasyon takı ürünler de Rodyum ile kaplanmaktadır ve bilindiği üzere çoğu bireyde alerjik reaksiyonlara sebep olmakta ve cildi tahriş etmektedir.

Gümüş antiviral, antibakteriyel ve antifungal karaktere sahip tek madendir. Bu sebeple ki, kullandığınız ürünün kaplama yapılmamış tamamen saf haldeki gümüş madeninden imal edilmesi gerekir. Zamanla renk değişikliği meydana gelebilir. Ancak bu endişelenecek bir durum değil aksine ürünün saflığının göstergesidir. Ürün kararmıyor ise biliniz ki cildiniz gümüş ile değil kimyasal yüzey kaplaması ile temas etmektedir. Ürünün iç yüzeyi dış yüzeyine göre neme daha fazla maruz kalacağından daha hızlı renk değiştirebilir. Temizleme işleminin düzenli yapılması ürünün parlak kalmasını sağlar.

4) Nasıl Temizlenir?

Gümüşün anti-viral, anti-fungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde her kullanımdan sonra temizlenmesine gerek yoktur. Bebeğiniz süt kalıntılarına ve kokusuna duyarlıysa, kullanmadan önce göğüs koruyucu kupaları nemli bir bez veya pamuk ile silebilir veya yıkayabilirsiniz. 

Silme işleminde Kolloidal Gümüş Suyu veya doğal gül suyu ya da içme suyu tercih edilebilir. 

Korucu kupaların yıkanmasında, karbonat ve su karışımı ile hafifçe ovalayarak temizlenmesi tavsiye edilir. Bu karışıma birkaç damla limon suyu da eklenebilir. 

Nazikçe ovaladıktan sonra fincanları durulayın ve kuru bez ile kurulayınız. 

5) Uyarılar:

a) Ürün asla ve asla dezenfektan, alkol, deterjan, çamaşır suyu gibi herhangi bir kimyasal ile temas ettirilmemeli  ve temizlenmemelidir.

b) Bulaşık makinesinde yıkamayınız.

c) Ürünü kullanmadığınız süreçte , ürün ile birlikte gelen önce kese içerisine sonra metal kutusunda muhafaza etmeniz, ürün hava ile temasını engelleyerek sararmasını önler.

d) Ürünü taşırken yine kese ve metal kutu içerisinde muhafaza etmeniz kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

e) Gümüş göğüs kapaklarının kullanım ömrü yoktur ve etkinliği zamanla azalmaz.

Sıkça Sorulan Sorular

925 ayar gümüş ürünlerde bakır, nikel, kadmiyum, alüminyum, kurşun, krom veya arsenik gibi ağır metaller içerebilmektedir. Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucu, yapımında yalnızca %99.99 saflıkta gümüş kullanılarak hassasiyet ve titizlikle üretilmiştir. Bu sebeple size ve bebeğinize zarar vermez. Anne sütünün tadına, rengine ve kokusuna etkisi yoktur. Bu sayede bebeğinizi güvenle emzirmeye devam edebilirsiniz. Kullanımı kolay, pratik ve konforludur.

– İki adet 99,99 saflıkta Merby’s Nursery®  Gümüş Göğüs Koruyucu
– Taşıma Kesesi
– Metal Muhafaza Kutusu
– Kullanım Kılavuzu

Gümüşün anti-viral, anti-fungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde her kullanımdan sonra temizlenmesine gerek yoktur. Bebeğiniz süt kalıntılarına ve kokusuna duyarlıysa, kullanmadan önce göğüs koruyucu kupaları nemli bir bez veya pamuk ile silebilir veya yıkayabilirsiniz. 

Silme işleminde Kolloidal Gümüş Suyu veya doğal gül suyu ya da içme suyu tercih edilebilir. 

Korucu kupaların yıkanmasında, karbonat ve su karışımı ile hafifçe ovalayarak temizlenmesi tavsiye edilir. Bu karışıma birkaç damla limon suyu da eklenebilir. 

Nazikçe ovaladıktan sonra fincanları durulayın ve kuru bez ile kurulayınız. 

UYARI:

Ürün asla ve asla dezenfektan, alkol, deterjan, çamaşır suyu gibi herhangi bir kimyasal ile temas ettirilmemeli  ve temizlenmemelidir.

Bulaşık makinesinde yıkamayınız.

Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucular %99.99 saf gümüşten oluşmaktadır ve etkinliği zaman içinde azalmaz. Birden fazla gebelik için kullanılabilir.

Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucuları geleneksel tedavi yöntemlerinin (krem, losyon vb.) aksine anne sütünün tadına, rengine ve kokusuna etkisi yoktur. Bu sayede bebeğinizi güvenle emzirmeye devam edebilirsiniz.

Merby’s Nursery® Gümüş Göğüs Koruyucularının katkısız yapısı sayesinde emzirmeden önce göğüs uçlarınızı yıkamanıza gerek yoktur. Sadece kapakları göğüs ucunuzdan çıkarın ve bebeğinizi emzirin.

Emzirme aralarında ve uyku esnasında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmasını ve cildin kuru kalmasını sağlamalısınız.